czarna łazienka

Łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Wszystko uzależnione jest od indywidualnego gustu domowników, wielkości pomieszczenia, a także i zasobności portfela. Można też stwierdzić, że niektóre z łazienkowych trendów trwają przysłowiową chwilę, inne z kolei zdają się być ponadczasowe. Kilka sezonów temu zaczęły być popularne czarne baterie łazienkowe w tym wannowe, są modne także dziś i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się wkrótce zmienić. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o fenomenie czarnych baterii wannowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

czarne baterie wannowe

Czarne baterie wannowe – do jakich łazienek pasują?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czarne baterie wannowe bowiem mogą pasować do wielu aranżacji. Idealnie sprawdzają się jako kontrastujący element w jasnych klasycznych wnętrzach. Dobrze prezentują się także we wnętrzach, w których znajdują się już czarne elementy wyposażenia, takie jak: czarna ceramika sanitarna, dodatki łazienkowe czy kabiny prysznicowe z czarnymi profilami.

Czarne baterie wannowe w zależności od producenta i serii mogą różnić się znacznie ogólnym designem, funkcjonalnością, sposobem montażu. Z tego względu też z pewnością z tak szerokiego wachlarza propozycji czołowych producentów armatury będzie można wybrać czarne baterie wannowe, które będą pasowały do łazienek nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych, retro czy klasycznych.

Projektanci wnętrz często wykorzystują czarne baterie łazienkowe po to, by nadać wnętrzu nieco innego charakteru. Czarna armatura bowiem jest z pewnością elementem wyposażenia, który przykuwa wzrok, podkreśla daną strefę.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru czarnych baterii wannowych?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów baterii wannowych czarnych, być może wiele z nich na pierwszy rzut oka wygląda mniej więcej tak samo, jednak mogą znacznie różnić się parametrami technicznymi. A to właśnie parametry techniczne rzutują na późniejszą bezproblemową ich eksploatację, na łatwe czyszczenie, a także to czy podczas korzystania z baterii można zmniejszyć jednocześnie zużycie wody.

Decydując się na zakup czarnej baterii wannowej, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Najlepszym materiałem jest mosiądz, który nie koroduje, jest trwały, a także zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii, które mogą występować w wodzie. Poza tym szczególnie w przypadku czarnych baterii należy zwrócić uwagę na warstwę wierzchnią, czyli sam kolor czarny, to w jaki sposób jest on na nią nakładany.

Godnymi polecania są czarne baterie, w których powłoka wierzchnia jest nakładana w procesie galwanizacji.  Eksperci i projektanci wnętrz polecają czarne baterie wannowe Grohe, Kohlamnn, Kludi, Hansgrohe, Deante. Modele tych marek zostały wykonane z odpowiednich materiałów i z dbałością o każdy detal wykończenia.

One thought on “Bestsellerowe czarne baterie wannowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 8 =