Zobacz co zyskasz stawiając basen ogrodowy!

Basen ogrodowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, jakie niekoniecznie czują się wygodnie w tego typu pomieszczeniach publicznych, a chciałyby jednak zadbać o swoje zdrowie i sprawność czy ciężko znoszą wysokie temperatury.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny na stelażu. Są to konstrukcję oparte na specjalistycznym stelażu. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale również najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych mają także możliwość dołączenia filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego rodzaju basenów również wynoszą od kilkuset to kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Znacznie bardziej bezpieczne są zbiorniki na stelażach, lecz równomiernie ich cena jest również wyższa. Mają one wielkie rozmiary, dlatego należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Żeby zredukować wydatki związane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, rozkładamy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, żeby maluch się nie nudził. Więc warto nabyć od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie wyłącznie tradycyjna gumowa kaczka, ale także różne statki i łódki (także takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż basenu wraz z dołączoną do produktu instrukcją nie sprawia większych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w czasie kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Idealnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu dadzą nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów oblegających publiczne pływalnie, w ciszy a także spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób bądź najbliższą rodziną. Basen na stałe umieszczony na terenie posesji znacznie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania lokalu, możemy otrzymać za niego zdecydowanie korzystniejszą cenę. Aktywność fizyczna to najlepsza forma zachowania właściwej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najkorzystniejszą formą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeśli są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, jakie umie już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby pełnoletniej jest konsekwentne monitorowanie oraz nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie lub w jej pobliżu.

Basen dla dzieci stał się w ostatnich latach obowiązkowy w prawie każdym ogrodzie. Ceny tych sprzętów są tak różne, że można przebierać między basenami kosztującymi kilkaset złotych i konfiguracjami, jakich cena podchodzi do kilkunastu tysięcy.
Jeśli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to skutecznie obniżymy nie tylko wydatki ogrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do pokrywania wykorzystuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV czy żaluzje. Co ważne, te ostatnie są bardzo trwałe i niezawodne, bo po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są zadaszenia z lekkich płyt poliwęglanowych oraz specjalistyczne balony wypełnione powietrzem. Niezbędne dodatki basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto również pomyśleć o akcesoriach podnoszących komfort kąpieli – schodkach bądź trampolinach oraz oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można wylać wodę i po umyciu basenu, wypełnić go powtórnie. Należałoby także zaopatrzyć się w sieć, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Insektów bądź liści. Potrzebny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z podłogi zbiornika. Raz na jakiś czas winniśmy również odkażać wodę w basenie. W hipermarketach są dostępne specjalne środki tlenowe -oczyszczają one wodę i, co istotne, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, żeby nie trzeba go było częstokroć myć. Folia pęcherzykowa pomaga też utrzymać stosunkowo wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie kolejne kilka tysięcy złotych.