Umywalki łazienkowe – postaw na innowację!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, jakie docenią przede wszystkim osoby dysponujące małą toaletą. To szczególnie praktyczna opcja, gdyż spełnia dwie funkcje jednocześnie, a jak wiadomo – w małej toalecie każdy centymetr jest istotny.
Z uwagi na możliwość instalacji w propozycji producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najpopularniejsze a także komfortowe w montażu, a syfon można ukryć za pomocą postumentu, półpostumentu bądź szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują natomiast umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie czy częściowo wpuszczane w blat, identycznie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwolą zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków czystości bądź zapasu kosmetyków. Inne popularne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z jakiego została wykonana umywalka także ma kluczowe znaczenie. Mnóstwo modeli jest także powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, które znacznie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym materiałem pozostaje nadal ceramika. Jest to budulec wytrzymały na porysowania, mocny i solidny. Szklana umywalka doskonale wpisze się w kierunek innowacyjny, nordycki lub minimalistyczny. Można również natrafić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeżeli chodzi kształt, obecnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Dużym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe przystosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na zachowanie jednolitego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane i zależą od tego, z jakich surowców zostały one zrobione i jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden spośród najważniejszych elementów toalety. Znajdujące się w ofercie umywalki łazienkowe, zrobione z wysokogatunkowej ceramiki, charakteryzują się wieloma zaletami spośród pozostałej armatury łazienkowej
Umywalki kamienne są niesamowicie piękne, ale i drogie. Doskonale pasują zarówno do wnętrz modernistycznych, jak i klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są odporne na zadrapania oraz niełatwo je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej dużym ciężarem i z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany kamień jest, bowiem niesamowicie widoczny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, idealnie sprawdzają się umywalki narożne, podwieszane lub też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być eleganckie oraz bezpieczne, zwłaszcza kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz stare. Jest szereg rozwiązań, które należałoby zastosować, aby ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, żeby w takim wnętrzu znajdował się natrysk, a nie wanna. Do aranżacji łazienki należy dodać także specjalistyczne maty antypoślizgowe i dywaniki na przyssawki, jakie zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia materiału i wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią minimum 50 cm, aby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i przystosowane do stylu toalety, więc warto stworzyć analizę własnych potrzeb. Nim wybierzemy odpowiednią umywalkę, warto narysować na kartce projekt urządzanego wnętrza. Żeby toaleta była funkcjonalna, należy zachować odpowiednie przestrzenie pomiędzy akcesoriami sanitarnymi. Odpowiednie rozplanowanie wnętrza łazienki zagwarantuje nam wygodę oraz bezpieczne korzystanie.