Sprawdzamy najciekawsze modele płytek do łazienki!

Remontując własną toaletę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej jakości, bo odświeżasz ją raz na naście lat. Moim zdaniem płytki to element, na którym nie należałoby oszczędzać, bowiem późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki wykorzystaniu płytek rektyfikowanych nawierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku oraz urody. Wybór tego gatunku płytek ma także szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego stylu wnętrza bądź kiedy posiadamy małą łazienkę, którą chcemy wzrokowo powiększyć. Do pokrywania ścian a także podłóg w łazience niesamowicie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, odporne na uderzenia, wycieranie oraz wszystkie zarysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe regularnie czyszczone są silnymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, aby dobierać płytki wytrzymałe na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni aktualnie nie tylko funkcję użytkową, to jednocześnie forma ekspresji artystycznej, zapewniająca specjalistom niemal nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Oryginalna oraz oszczędna stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne pejzaże. Charakterystyczny kształt a także chropowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl wyprawę do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne także pozwalają Ci stworzyć jednolitą i wyjątkowo praktyczną dekorację łazienki – dobierz wzory idealnie trafiające w Twój gust! Interesujący efekt ozdobny daje zastosowanie mozaiki w postaci niewielkich kwadratów, rombów, kamyków o dość kanciastych kształtach albo kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a zarazem oryginalnym stylem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drewno albo kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a jednocześnie prezentuje się naprawdę efektownie.

Płytki łazienkowe coraz częściej decydują o nastroju aranżacji. Dobrze dopasowane płytki łazienkowe mogą optycznie powiększyć wnętrze, ale jednocześnie dodać łazience innowacyjnego wyglądu.
Ciężko sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich obszarze utrzymują się trochę dłużej. Młodzi użytkownicy także potrzebują mieć toaletę dostosowaną do ich wieku czy wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny więc ograniczać się tylko do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to rodzaj dużych, niekonwencjonalnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się obok sypialni lub są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu posiadamy wielkie pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, iż łazienki są miejscami o podniesionej wilgotności powietrza. Podłogi kilkakrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki chłonące wilgoć potrafią być oblegane przez grzyby i pleśń, natomiast ich odporność będzie znacznie niższa. Dlatego poleca się zakup produktów o niskim współczynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest wnętrzem, w którym szczególnie ważne będzie utrzymanie schludności oraz czystości, zatem również płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgotności może trochę zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, iż w rezultacie codziennej eksploatacji sąsiadujące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie i pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.