Meble kuchenne na wymiar – sprawdź, co musisz wiedzieć!

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są kosztowne. Jednakże należy również spojrzeć na ta sprawę z perspektywy plusów, jedynie w ten sposób osiągniesz pełnie praktyczności a także stworzysz projekt ze swoich znów.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o paru istotnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie usytuowanie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas wykonywania prac w kuchni, ale także może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą albo pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt trudno utrzymać w czystości oraz jest mało wygodny. Aranżując kuchnie na wymiar, zadbajmy by zostawić zawsze fragment wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Uzupełnieniem tej doskonałości są także fronty i blaty, jakie można bez problemu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz pozostałymi elementami urządzenia domu. Korpusy mebli na wymiar także wykonane są z płyty laminowanej, jednak jej trwałość jest nieporównanie większa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana dodatkowo okleiną PCV, która zapewnia wysoką wytrzymałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niezwykle szeroka powierzchnia do gotowania oraz przechowywania. Daje również wielką swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najodpowiedniejsze połączenie ze sobą poszczególnych przestrzeni, bo dysponując przestronnym pomieszczeniem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w kształcie L to znakomite rozwiązanie, które umożliwia oraz pozwoli na funkcjonalne wykorzystanie narożnika kuchni, poprzez umieszczenie tam głębszych szafek bądź zlewozmywaka. To także doskonałe rozwiązanie do niewielkich kuchni, w jakich nie ma możliwości umieszczenia szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwyczajowo jest miejsce na stół, jaki dla wielu osób stanowi niezwykle istotny mebel kuchenny.

Twoja nowa kuchnia całkowicie odmieni czas, jaki w niej spędzasz, a przyrządzanie posiłków a także rodzinne rozmowy staną się przyjemnością. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości meble na wymiar, żeby cieszyć się estetyką a także funkcjonalnością.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest dość prosta. Optymalnie jest czyścić meble bez zastosowania detergentów – za pomocą wilgotnej ściereczki albo z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu lub mydła. Odradza się sięgania po popularne aerozole do sprzątania kurzu, które mogłyby odbarwić fornir, jak również zabronione jest używanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem lub rozcieńczalnikiem. Po umyciu mebli należy przetrzeć je suchą ściereczką, szczególnie na krawędziach, aby uniknąć chłonięcia wilgoci. Do sprzątania zanieczyszczeń nie swobodnie stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, bo może to doprowadzić do zniszczenia forniru. Spektakularna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do przygotowywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy oraz miejsce do konsumowania posiłków. Strefa przyrządzania posiłków to miejsce dla naczyń i sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie tworzenia posiłków, desek do krojenia, a także dla wszelkiego rodzaju mikserów, blenderów. Ogromną renomą cieszą się także zestawy kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę kosztowniejsze w zakupie, natomiast ich wytrzymałość a także komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, by móc otworzyć drzwi szafki na pełną szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych podział stref wygląda nieco inaczej, ale istotne, żeby był logiczny i nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to idealne rozwiązanie także wtedy, gdy w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, aby wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie utrudniało swobodnego przemieszczania się po wnętrzu.