Kabiny prysznicowe – postaw na innowację!

Kabinę prysznicową zmieniamy raz na parę lat, więc dobierając właściwy projekt nie powinniśmy kierować się wyłączenie ceną. Dowiedź się, które parametry są równie kluczowe!
Dalej zależnie od powierzchni toalety, jej projektu należy ustalić czy ma to być kabina uchylna czy otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać optycznie do całkowitej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Ważną cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt kupowany na wiele lat użytkowania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na etapie przygotowywania, lub też użycie tylko górnej bieżni. Likwidujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do mycia, wrażliwe na zanieczyszczenia lub zakamienienie. Mając na uwadze normalną eksploatację należałoby rozważyć wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających sprzątanie i ograniczającej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych istotnym kryterium może być też jakość drzwi, zwykle większe w wersjach uchylnych, które wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz standardowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię przymocowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu nóg. Jeżeli natomiast do podstawowej kabiny chcemy dokupić osobno panel sterowania z hydromasażem, zapłacimy za niego od około 500 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na specjalne funkcje, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy lub droższy model, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, że wybór tradycyjnych rozmiarów i fasonów jest wielki, jednakże nietypowych – mały.

Wybór dobrej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas toalety zależy nie tylko od zainteresowań, ale również od wielkości, powierzchni, jaką dysponujemy oraz planowanego sposobu montażu.
Niezależnie od użytego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można zatem zdecydować się na ścianki przezroczyste jak również matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika budowana jest na prawidłowo zorganizowanej posadzce. Dziś jest to niesłychanie popularne rozwiązanie, jakie nie zaburza estetyki toalety i pozwoli wizualnie ją powiększyć. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak szczerze nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Problematyczne może być samo przygotowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może sprawiać problemy przy naprawie i myciu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na początku zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, która efektywnie zapobiegnie przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu prysznic będzie dłużej schludny. Uczeni opracowali taką technologię, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, że występują one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich pył, oraz powstałe zabrudzenia z niezwykłą łatwością czyści wiatr a także deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za wzór cnoty.