Grzejniki łazienkowe retro – hit czy kicz?

Właściwy kaloryfer powinien dawać ciepło, być dekoracją ubikacji a także działać sprawnie przez wiele lat. Dlatego wybór właściwego grzejnika jest tak ważny jeśli chcemy żeby nasza łazienka była wygodna a także funkcjonalna.
Przyjmując, iż grzejniki są podobnej wielkości oraz są stworzone z tego samego surowca to kaloryferem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki jedynie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, ponieważ często wentylacja jest tak przygotowana, iż do ubikacji napływa gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na nagrzewanie łazienki i suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do ubikacji warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie kupić kaloryfera dekoracyjnego. Kaloryfery wodne mogą być zaopatrzone w ekran, jaki prócz funkcji dekoracyjnej, maskuje także podłączenia do centralnego, a dodatkowo wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta jednak ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Typowy grzejnik łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali albo z aluminium), między jakimi montowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Kaloryfer szybko dostarcza ciepło oraz podgrzewa oraz suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło a także ułatwia utrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Dobór optymalnego kaloryfera łazienkowego umożliwi zdobyć dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników a również ubrań przez pełny rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki. Kaloryfery ogrzewane ciepłą wodą wychodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niesłychanie skuteczny sposób aby podgrzać ubikację.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego wyjątkowy szaro – retro styl nada mieszkaniu unikalnego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki wariant, który będzie wydajny, a dodatkowo doskonale dostosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki kaloryfer jest szczególnie przydatny szczególnie jesienią oraz wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domu bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na zewnątrz ma tendencje do wahań. Jeszcze bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem praktycznym oraz estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć świadomość, iż warstwa chromowa ogranicza odprowadzanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o szerszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także ogromne okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Modny oraz funkcjonalny grzejnik jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, ogrzać oraz osuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjazną a także suchą podłogę oraz podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w ogromnej toalecie. Dobry grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją toalety a także pracować bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to odpowiednie rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do najtańszych.