Jak efektowanie zaaranżować czarną łazienkę?

Nie taki diabeł straszny. Powyższe zdanie możemy idealnie odnieść do toalety w czarnym klimacie. Aranżacja w czarnych odcieniach to niewątpliwie pomysł dla odważnych!
Powiązanie szarości oraz czerni jest bardzo powszechne nie tylko w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz częściej oraz umiejętnie wchodzi także do naszych toalet. Bo czarny kolor wizualnie pomniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to połączenie kolorów sprawdzi się zarówno w niewielkich jak również przestronnych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości wnętrza a także jego układu. Do niewielkich toalet i WC starczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet narożne, które zajmują kłopotliwe do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, które wykonane są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w efekcie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na innowacyjności. Oszklony natrysk z użytym odwodnieniem liniowym zdecydowanie oddziela w toalecie strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Biało czarna toaleta to wyzwanie, ale również doskonała gra, która zapewnia nam niezapomnianą kreatywną przeprawę. Nie każdy lubi takie odcienie i warto spróbować dopasować je pod wszystkich domowników.
Szarość oraz czerń to odcienie przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wyszukać połączenie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka toaleta będzie niezmiernie tajemnicza, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia niesłychanie eleganckie i ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie zamontować szerszą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na posadzce. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym momencie na intymnej czerni, bądź ożywczej bieli. Dzięki temu zwykła toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, wszechstronne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zorganizowana łazienka w takiej tonacji znajdzie swoich zagorzałych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji tonów i upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się nieszczęśliwe a także osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Niezależnie od barwy czarnej, białej bądź wielobarwnej, niewielkie pomieszczenie można zaaranżować tak, aby optycznie wydawało się większe. Nie musisz zatem rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza trudne do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na etapie projektu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, należałoby postawić w takim miejscu, aby z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią zbierać brud albo być jej całkowicie pozbawiona, co uprości mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż mimo braku jasnych odcieni, Wasze pomieszczenie będzie miało niepowtarzalny klimat.