Biała kuchnia – sprawdź wady i zalety!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako odcień przeważający jest wiele. Istotne jest, aby dobierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym a także mieć strategie na całość aranżacji.
Świetnym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a jednocześnie dodamy uroku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dopasować wyłącznie niewielkie dodatki, również dobrane pod kolor wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się miejscem nieco zimnym i sterylnym. Dlatego warto złamać ową monotonię, pobudzając kuchnię nowymi kolorami. Niezwykle popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drewno to doskonała para, która zawsze skutkuje doskonałym efektem wizualnym. Modne są także szarości, czy to na ścianie czy też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i stylowej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat okryty twardym laminatem z małą ilością złotych kropek zapewni solidny akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzór sprawi, iż wszystkie okruszki na powierzchni staną się niedostrzegalne.

Biała kuchnia to absolutny przebój ostatnich lat. Kolor biały jest wielofunkcyjny, dzięki czemu możemy bez problemu dostosować go do pozostałych elementów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat cechują się przeważnie prostą, minimalistyczną a także estetyczną formą, nowoczesnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą zawierać odważne, intensywne, jasne kolory, fronty z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być połączone z dodatkowymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez rodzimych architektów a także stylistów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, iż ta przestrzeń winna wynosić ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą mieć dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego nastroju albo po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała przemiana wystarczy, aby styl kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz także rzetelnie wykonane meble świetnej jakości, jak i te stworzone z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W katalogach sklepów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli natomiast Twoja kuchnia ma skomplikowany, nieustawny układ bądź po prostu masz własną, jasną wizję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu i ekologicznych surowców. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Dekoracje winnym być zredukowane do minimum, by móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się też na swobodne formy szafek kuchennych, proste blaty oraz jednolite powierzchnie frontów.