Baterie kuchenne – sprawdź jak uniknąć błędów!

Wykonując kompletny remont kuchni należałoby pokusić się również o wymianę baterii zlewozmywakowej. Pamiętaj, istotne jest, aby aranżacja była spójna oraz przede wszystkim praktyczna.
Dobierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Kolejnym plusem jest prostota mycia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z niebieskim a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciw wymaganiom użytkowników, proponują baterie, jakich design doskonale pasuje nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do mycia sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja sugeruje umieszcza się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie używane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są również baterie z wylewką, jakiej wysokość możemy obniżać bądź z całkowicie ruchomymi korpusami, jakie można wyciągnąć i umieścić na zlewie. To znakomite rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste i wygodne. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka natlenia wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dobrana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz średni jednokomorowy zlew to połączenie, które należy niesłychanie dobrze rozważyć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby zadbać, aby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był prosty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo dość małych wymiarów przykuwa wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie i po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na dbałość o środowisko jak także finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.