Bateria łazienkowa – postaw na innowację!

Uważam, że w przypadku wybory armatury należałoby postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, oraz dowiedz się więcej o istotnych parametrach, o jakich musisz pamiętaj dopasowując baterię!
Dzięki unowocześnionej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nieskazitelny design przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle praktyczny system montażu, jaki umożliwia na błyskawiczną instalację w toalecie. Doskonałej jakości bateria powinna posiadać również specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym i ekonomicznym w użytkowaniu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, włączane przyciskiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania raczej drogie, wykorzystywane na ogół w publicznych ubikacjach np. w akademikach i kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują akcesoria, jakie możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak ważne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, często słabszej jakości oraz mogą wytrzymać niewątpliwie krócej aniżeli wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), jaki napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż zwiększa on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Obecnie na rynku armatury łazienkowej mamy szeroki wybór. Znaczna ilość produktów przenosi się także na ilość produktów dobrej jak również kiepskiej jakości. Zatem dziś napiszemy trochę więcej o doborze baterii.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeżeli jest właściwie zaprojektowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Ponadto w pewnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje zarówno głowice bądź przełączniki. Należałoby też upewnić się, gdzie dany towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, które kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na własne towary dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od standardowego chromu bądź złota, poprzez modne – czerń lub biel, aż po oryginalne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym wytrzymalsza a także szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, który planujemy poświęcić na baterie.